اصفهان توسعه یابد، فلاورجان فراموش نشود

نماینده فلاورجان در مجلس گفت: البته که اصفهان باید ازلحاظ گردشگری توسعه یابد اما وجود ۵۰۲ اثر تاریخی در شهرستان فلاورجان نشان از آن دارد که باید بیش از گذشته به حفظ این میراث مهم در شهرستان فلاورجان اهمیت داده شودکه البته شاهد اقدامات خوبی در این زمینه بوده که قطعاً کافی نیست.

اصفهان توسعه یابد، فلاورجان فراموش نشود

به گزارش خبرگزاری فارس از فلاورجان حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی در نشست خبری به مناسبت ۱۷ مردادماه روز خبرنگار در جمع خبرنگاران و فعالان رسانه شهرستان فلاورجان اظهار کرد: نیاز است همواره یادوخاطره شهدای خبرنگار را گرامی بداریم و این روز را به خانواده آن‌ها نیز تبریک بگوییم چراکه با نثار جان خودرسالت خبری را جلوه‌ای دیگربخشیدندکه تا ابد ماندگارخواهد بود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: خبرنگاری جزء شغل‌هایی است که سخت و زیان‌آور بوده و همواره شاهد آن بوده‌ایم که مشکلات متعددی برای خبرنگاران در موضوعات مختلف اتفاق می‌افتد که امیدواریم با حضور و اهمیت به‌موقع مسؤولان بیش از گذشته مشکلات این قشر زحمتکش حل شود و به حرف اکتفا نشود.

وی  با اشاره به مشکلات شهرستان فلاورجان ادامه داد: از سال ۸۷ که به‌ عنوان خدمتگزار مردم در مجلس شورای اسلامی انتخاب شدم به‌خوبی این موضوع قابل‌بررسی بوده است چراکه در طول این سال‌ها در موضوعات متعددی به دفتر ارتباطات مردمی اینجانب ارجاع داده می‌شد که به‌عنوان‌مثال می‌توان در همین دوره دهم مجلس  با توجه به مشکلات  از نامه‌نگاری با ارگان‌های مختلف و نهادهای اجرایی با عدد نزدیک به ۱۷ هزار نامه  نام برد.

موسوی لارگانی اشاره کرد: آنچه از بررسی‌ها و حضور در روستاهای شهرستان فراوان به‌دست‌آمده  این است که قطعاً مشکلات فراوانی در شهرستان فلاورجان وجود داشته که سعی کرده‌ام در طول بیش از یک دهه از نزدیک این مشکلات را بررسی کرده و درحد توان خود در جهت احقاق حقوق و مطالبات مردم صحیح پوشش خود را داشته باشد.

بیش از ۴۰ وزیر در فلاورجان حضور یافته اند

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس افزود: در طول بیش از یک دهه  بیش از ۴۰ وزیر البته با عنوان ثابت سمت خود  در شهرستان فلاورجان حضور پیداکرده‌اند که این تعداد با تغییر و تحولات دولت‌ها بیش از این بوده و مدیران اجرایی شهرستانی و استانی نیز از نزدیک مشکلات  شهرها و روستاها را بررسی کرده‌اند.

اصفهان توسعه یابد اما فلاورجان فراموش نشود

وی اشاره کرد: در زمان استاندارد سابق تصمیم گرفته شد که از طریق  بازچرخانی آب زاینده‌رود ابتدا آب در اصفهان و سپس از طریق لوله‌گذاری به فلاورجان برسد و این یعنی آب زاینده‌رود در بستر شهرستان فلاورجان جریان نداشته باشدکه به‌ عنوان مخالف با این موضوع مخالفت کردیم.

 موسوی‌لارگانی افزود: البته که اصفهان نیز باید از لحاظ گردشگری توسعه یابد، اما  وجود ۵۰۲ اثر تاریخی در شهرستان فلاورجان نشان از آن دارد که باید بیش از گذشته به حفظ این میراث مهم در شهرستان فلاورجان اهمیت داده شودکه البته شاهد اقدامات خوبی در این زمینه بوده که قطعاً کافی نیست.

 موسوی لارگانی اضافه کرد:  به لطف خداوند متعال امسال شاهد بارش‌های خوبی در استان اصفهان بوده‌ایم که شور و نشاط خوبی ایجادکرده و تا حدودی مشکلات کشاورزان در زمینه آب را حل کرده است؛ اما  قطعاً کافی نیست وباید اقدامات مهم دیگری در این زمینه انجام شود ودر طول این سال‌ها بیش از ۴۰ درصد وقت اینجانب صرف بیان مشکلات کشاورزان و آب آشامیدنی شهرستان و استان اصفهان بوده است .

عدم همکاری مسؤولان اجرایی پروژه های ورزشی راکند کرده است

نماینده مردم شهرستان فلاورجان تأکید کرد: ازنظر اهمیت به مقوله ورزش و جوانان باوجود قهرمان‌های ملی ورزشی اقدامات خوبی صورت گرفته که در نوع خود بی‌نظیر است و در بسیاری از نقاط شهرستان پروژه‌های ورزشی مهمی احداث شده و یا در حال انجام است که این موضوع مختص به تمام شهرها و روستاهای شهرستان فلاورجان بوده است  و اگر در بعضی از موارد این امکان فراهم نشده است دلیل آن عدم  همکاری مناسب از سوی مسؤولان اجرایی بوده است.

 وی ادامه داد: در بحث بهداشت و درمان در شهرستان فلاورجان امروز ۲ بیمارستان کامل مجهز در شهرستان فلاورجان وجود دارد که به دیگر شهرستان‌ها و مرکز استان نیز خدمات ارائه می‌دهد البته که این شرایط  برای مردم فلاورجان اصفهان فلاورجان کافی نیست و قطعاً هرکدام از بخش‌های مختلف شهرستان مشکلاتی در این زمینه‌دارند که به‌خوبی به این مسائل واقف بوده وبارها به مسؤولان مربوطه تذکرات لازم را در بررسی مشکلات داده ام.

 موسوی لارگانی عنوان کرد: زمانی که از  عوارض آلایندگی صحبت به میان می آیدگفته می شود که در سال ۸۵ این موضوع به تصویب رسیده است اما اگر بررسی کوتاهی داشته باشیم روستاها در شهرستان فلاورجان هیچگونه بودجه عمرانی به آن اختصاص نمی یافت و همچنین بسیاری ازشهرها نیز با مشکلات متعدد دست و پنجه نرم می‌کردند درحالی که شرایط حاضر دهیاری ها و شهرداری ها تا قبل از اجرای این قانون با گذشته قابل مقایسه نیست.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به خبرنگاران در موضوع نگاه سلیقه‌ای و جریانی به موضوعات گفت: نهایت تلاش خود را در طول این سال‌ها داشته‌ام که در موضوعات اجرایی نگاه سیاسی را کنار گذاشته وگره ای از مشکلات مردم حل شود چراکه اگر منویات رهبر معظم انقلاب در طول این سال‌ها عملی می‌شد بسیاری از مشکلات حال حاضر را شاهد نبودیم.

نگاه دولت در شرایط حاضر ادامه یابد

وی بیان کرد: دولت در شرایط فعلی نگاه جدیدی را پیش روی خودگرفته که با کشورهای همسایه بیشتر تعامل داشته باشدکه قطعاً این موضوع  می‌تواند مشکلات اقتصادی موجود  را بیش از گذشته حل کند و این همواره تکیه‌بر ظرفیت‌های داخلی است که گره‌گشا خواهد بود.

 موسوی لارگانی با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدا در سال گذشته گفت: هر چه داریم از مجاهدت و ایثار و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران بوده و قطعاً حق حیات به گردن همه دارند و این کنگره ملی تأثیر بسیار خوبی در سطح کشور ایجادکرد چراکه زمانی که از تعداد شهدای گران‌قدر خط‌شکن نام‌برده می‌شد بسیاری نمایندگان دیگر تعجب می‌کردندکه  این نشان از دلدادگی و عشق مردم این دیار به آرمان و اهداف شهدا و امام خمینی و منویات رهبر معظم انقلاب دارد.

منع قانونی برای حضور در انتخابات ندارم

 رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در پاسخ به سؤال خبرنگاران که در دوره بعدی انتخابات  بعد حضور خواهد یافت عنوان کرد:  منع قانونی برای  این موضوع ندارم و این را هم‌ می‌دانم که انتخاب نماینده مجلس هم چون انتخابات دیگر از سوی مردم شکل خواهد گرفت و باید به انتخاب مردم در این زمینه احترام گذاشت.

موسوی‌لارگانی اشاره کرد: استاندار فعلی با همراهی نمایندگان مجلس در موضوع آب پیگیری‌های بسیار خوبی داشته و امیدواریم که روزی فرابرسد که جریان زاینده‌رود در سطح استان به‌طورکامل و دائمی جریان داشته باشد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که آیا قطار شهری به شهرستان فلاورجان خواهد رسید عنوان کرد: با پیگیری‌های نماینده شهرستان مجاور  به‌خوبی دنبال این موضوع هستیم که قطار شهری در شهرستان فلاورجان حداقل سه ایستگاه داشته باشد.

وی در پایان  خاطرنشان کرد: سال گذشته شاهد افتتاح ایستگاه مسافربری قطار در شهرستان فلاورجان بوده‌ایم که استقبال آن‌چنان از سوی مسافران در این ایستگاه نشده است که از فعالان رسانه تقاضا داریم  اطلاع‌رسانی شود که مردم استفاده از این ایستگاه را به‌جای طی مسافت طولانی و رفتن به مرکز استان ترجیح دهند.

انتهای پیام/۶۳۰۹۷/ج۱۰/