اصفهان| حریم رودخانه زاینده‌رود باید آزاد باشد؛ تکمیل روشنایی اتوبان ذوب آهن تا پایان سال

فرماندار فلاورجان با اشاره به اجرای پروژه روشنایی و نصب نیوجرسی اتوبان ذوب آهن گفت: اجرای این پروژه در ۱۲ کیلومتر از مسیر ۱۹ کیلومتری اتوبان ذوب آهن در ۲ سال گذشته انجام شده و ۷ کیلومتر باقی مانده تا پایان سال تکمیل می‌شود.

اصفهان| حریم رودخانه زاینده‌رود باید آزاد باشد؛ تکمیل روشنایی اتوبان ذوب آهن تا پایان سال

به گزارش خبرگزاری تسنیم از فلاورجان، علی ساعدی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه اجرای پروژه روشنایی و نصب «نیوجرسی» اتوبان ذوب آهن روند خوبی داشته است اظهار داشت: اجرای این پروژه در ۱۲ کیلومتر از مسیر ۱۹ کیلومتری اتوبان ذوب آهن در ۲ سال گذشته انجام شده است و ۷ کیلومتر باقیمانده تا پایان سال تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح ورودی شهرستان فلاورجان افزود: کلنگ زنی طرح ورودی شهرستان در ۲ سال گذشته انجام و اعتبار آن تخصیص داده شد اما در حال حاضر به دلیل انتقادات مردم شهر کلیشاد، این پروژه به مرحله بازنگری و مطالعات طرح بازگذشته و این کار تا ۴۵ روز آینده انجام می‌شود.

فرماندار فلاورجان ادامه داد: با توجه به بازدید معاون پارلمانی وزیر راه و شهرسازی از پروژه، قرار شد جانمایی جدیدی برای پروژه صورت گیرد تا مشکل مردم کلیشاد برطرف شود، البته بهتر است این واقعیت را پذیرفت که طرحی که کلنگ زنی شده است، نباید به مرحله مطالعه طرح بازگردد.

وی با اشاره به مشکل روشنایی جاده آبنیل عنوان کرد: تکمیل بخشی از این پروژه، منتظر انتخاب پیمانکار توسط اداره کل راهداری استان اصفهان و بخشی دیگر بر عهده شهرداری پیربکران است.

ساعدی با اشاره به آمادگی بنیاد برکت برای پرداخت وام ۴ درصد برای مشاغل خانگی اظهار داشت: بودجه‌ای برای شرق اصفهان، خمینی شهر و فلاورجان اختصاص یافته که متناسب با طرح‌هایی که توسط مردم برای راه اندازی مشاغل خانگی، گلخانه‌ها و صنایع تبدیلی ارائه شود، به همان میزان بودجه برای پرداخت وام اختصاص ‌می‌یابد، این وام‌ها ویژه روستاها و شهر قهدریجان است.

وی عنوان کرد: مردم می‌توانند در حوزه کشاورزی، دامداری و گلخانه و صنایع تبدیلی در مقیاس‌های بزرگ و کوچک برای دریافت وام مراجعه کنند که اطلاعات تکمیلی آن به زودی اعلام می‌شود.

فرماندار فلاورجان گفت: اعتبارات کل شهرستان فلاورجان در سال گذشته ۱۷ میلیارد تومان بوده که این رقم،  امسال به میزان ۳۷ میلیارد تومان افزایش یافته است، همچنین شهرستان فلاورجان در بخش جذب اعتبارات در حوزه کار و اشتغال، رتبه سوم در سطح استان را کسب کرده است.

وی بیان اینکه تصمیمی برای تغییر کاربری دانشگاه هنر اصفهان در شهر کلیشاد گرفته نشده است، بیان کرد: در گذشته، دانشگاه هنر اصفهان در کلیشاد، کلنگ زنی شده است و روند اجرایی خوبی دارد، در حال حاضر پیمانکار خلع ید شده است و پس از انتخاب پیمانکار جدید روند ساخت دانشگاه ادامه می‌یابد.

ساعدی با اشاره به پیگیرهای قضایی در خصوص ساخت و ساز مازاد دهکده گردشگری قلعه سرشیر یادآور شد: این موضوع توسط مراجع قضایی و شهرداری پیربکران پیگیری می‌شود و معتقد هستیم که حریم و بستر رودخانه زاینده رود باید آزاد باشد، همچنین برای آزادسازی حریم رودخانه آماده هستیم اما این موضوع در شهرهای بالادست نیز باید اجرا شود.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه شهرستان فلاورجان آماده جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری است، گفت:  شهرستان فلاورجان دارای بیش از ۴۰۰ اثر تاریخی است که ظرفیتی بسیار مناسب برای جذب گردشگر به شمار می‌رود، در حال حاضر چندین طرح در این بخش در حال اجرا است که از آن می‌توان به ۲ طرح بوم گردی روستایی اشاره کرد.

فرماندار فلاورجان با اشاره به نارضایتی مردم از اورژانس در سطح شهرستان تصریح کرد: در تلاش هستیم مشکلات اورژانس به زودی برطرف شود و جلساتی در این خصوص برگزار شده است.

وی با با گرامیداشت ۱۷ مرداد و روز خبرنگار گفت: خبرنگاران رسالت بزرگی را در جنگ کنونی بر عهده دارند و می‌توانند با امید بخشیدن به مردم، دقت نظر در انعکاس اخبار و تبیین شرایط موجود در سطح جامعه نشاط آفرین باشند، در حقیقت خبرنگاران به عنوان اتاق فکر مدیران دستگاه‌های اجرایی هستند که باید از این ظرفیت استفاده شود.

انتهای پیام/ح