گردهمائی رابطین هیئت امنای شهر و روستا برگزار شد

گردهمائی رابطین هیئت امنای شهر و روستا با حضور اعضای موسسه احداث حسینیه امام حسن مجتبی علیه السلام در کربلای معلی برگزار شد.

به گزارش کانون  فرهنگی رشد فلاورجان، حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد محمدی رئیس هیئت امنای موسسه امام حسن مجتبی علیه السلام شهرستان فلاورجان در کربلای معلی در گفت و گو با خبرنگار، به ساخت پایگاه فرهنگی اجتماعی در شهر کربلا اشاره و دررابطه با توجیه رابطین برای جمع آوری کمک ها تصریح کرد: سالانه ۲۰ هزار زائراز شهرستان فلاورجان به سمت کربلا عازم میشوند واین تعداد نیاز مند یک مجتمع اقامتی فرهنگی و اجتماعی می باشد  که همکاری شما رابطین برای اقدام برای زیارت آسان زائرین این شهرستان و اسکان آنها، ارتقای فرهنگ زیارت، هر تلاشی می توانید انجام دهید.

حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد محمدی به عمده خدمات داخلی و خارجی اسکان زائران  شهرستان فلاورجان در شهر کربلا اشاره کرد و افزود:

این موسسه دارای یک جایگاه در شهرستان فلاورجان و جایگاه دوم در کربلای معلی می باشد که در هر دو مکان خدمات شایانی به زائرین و مردم شهید پرور شهرستان شهدای خط شکن ارائه خواهد نمود.

محمدی رئیس هیئت امنای موسسه احداث حسینیه امام حسن مجتبی علیه السلام شهرستان فلاورجان در کربلای معلی در گردهمائی رابطین  هیئت امنای شهر و روستا که با حضور اعضای موسسه برگزار شد، گفت:جمع آوری اعانات مردم برای کمک نشر فرهنگ ائمه اطهار و همچنین به ساخت پایگاه اجتماعی در کربلا و تقویت بنیان شیعه،جایگاه بسیار والایی دارد که بنده حاضرم به هر شخصی که کمترین احتمال کمک را هم داشته باشد درخواست کمک ارائه نمایم بلکه هر چه سریعتر این مکان احداث شود.

وی ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در ماه ها و سال های آینده علی رغم محدودیت های فراوان، واستقبال پرشور همشهریان به تمامی زائرانی که از شهرستان فلاورجان عازم کربلا خواهند شد از بدو ورود به کشور عراق در این زائر سرا برنامه ریزی و اسکان داده شوند و موسسه خدمات بیشتری را به زائران عزیز و عاشقان حسینی بدهد.

وی بیان کرد: زائران پس از زیارت بهمراه بسته های فرهنگی در شهر کربلا عازم زیارت های دوره ای در شهرهای کاظمین ، سامرا و نجف اشرف خواهند شد.

عباس وزیری معاون هماهنگ کننده موسسه امام حسن مجتبی علیه السلام و همچنین مسئول دفتر حوزه ریاست آن نهاد مقدس که به تازگی حکم مسئولیت وی امضاء شده بود، راه های جمع آوری کمک و هدایای نقدی و غیر نقدی برای احداث حسینیه  را برای رابطین تشریح کرد که از جمله آنها اعطای وام برای خیرین با هماهنگی بانک مهر،اعطای دفتر چه های پرداخت اقساط آماده برای خیرین، اعطای مجوز جمع آوری  کمک به برخی از کسبه معتمد و خوش نام در روستا ها و شهر ها بود.

در پایان محمد رئیسی اقدام به جمع آوری کمک از خود رابطین نمود که در پایان مبلغ دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از خود رابطین به ساخت حسینیه کمک شد.