نشست خبری محمد معطری رئیس بنیاد شهیدوامور ایثارگران شهرستان فلاورجان با اصحاب رسانه

نشست خبری محمد معطری رئیس بنیاد شهید امور ایثارگران شهرستان فلاورجان با اصحاب رسانه (۲۲ اسفند) در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فلاورجان در نشست خبری با اصحاب رسانه به تبیین برنامه‌های مربوط به ۲۲ اسفند سالروز بزرگداشت شهدا پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون  فرهنگی رشد شهرستان فلاورجان روز سه شنبه ۲۲ اسفند در این نشست که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه گفت: ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید به فرمان امام خمینی (ره) است که با نام روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است.

وی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های یک سال اخیر بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت و گفت: بنیاد در حوزه‌های گوناگون و بسیار گسترده‌ای اعم از آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه‌های اقتصادی فعالیت دارد که پس از شناخت تمام این بخش‌ها برنامه عملیاتی تهیه شد و مجموعه اقدامات و مأموریت‌ها تهیه و در اختیار بخش‌های مختلف قرار گرفت.

وی افزود: در زمینه بهداشت و درمان به تقویت مجموعه بیمه دی پرداختیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص ۵ اسفند (روز شهرستان شهدای خط شکن فلاورجان به خاطر تشییع پیکر ۱۴۶ شهید غواص در یک روز و  برنامه مربوط به ایام منتهی به روز بزرگداشت شهدا گفت: هفته اول اسفند مراسم رونمایی از پوستر آمار شهدا با حضور جمعی از مسئولان در مراکز فرهنگی شهرستان برگزار شد.

وی افزود: در حوزه  ساماندهی گلزار شهدا ۵۸ گلزار و ۱۳ مزار شهید گمنام و دو مرکز فرهنگی تا کنون ساماندهی و احداث  شده است.

گزارش از کنگره شهدای خط شکن شهرستان فلاورجان سال ۱۴۰۰

شهر شهیدان خدا : کنگره ملی سرداران و ۱۴۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان از یکم الی هفتم آذر در حال برگزاری است ، به همین بهانه به شهرستان فلاورجان رفتیم تا با تهیه گزارشی مختصر گوشه ای از فعالیت های این کنگره را بیان کنیم . با ورود به شهرستان خط شکن فلاورجان از آذین بندی جای جای شهر مشخص است که این کنگره در حال برگزاری است . تابلو ورودی شهر نیز مزین به عنوان خط شکنان گردیده است . در ورودی ها و خیابان های شهر فلاورجان با نصب تصاویر ، پارچه نوشته ها و حتی قرار دادن تجهیزات نظامی همچون تانک و ماکت موشک های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، فضای شهر کاملا حال و هوای کنگره را به خود گرفته است . 

با رسیدن به محل برگزاری کنگره وارد محوطه کنگره شدیم . این محوطه خود از چند بخش پارکینگ،  نمایشگاه انقلابیون خط شکن و سالن مجموعه فرهنگی شهدای خط شکن تشکیل شده است که نشان از تلاش چند ساله دست اندرکاران این کنگره عظیم دارد . نمایشگاه انقلابیون خط شکن خود از بخش های مختلفی تشکیل شده است و یگان ها ، نهادها و ادارات شهرستان و حتی از گروه های مردمی هریک داری غرفه هایی هستند که هر کدام مشغول فعالیتی شده اند . لازم بذکر است که در کنار محل برگزاری نمایشگاه این کنگره هر شب مانور نظامی نیز برگزار میگردد که علاقه‌مندان میتوانند از این مانور دیدن کنند . تا کنون مراسماتی که با حضور شخصیت های برجسته کشوری و لشکری در این کنگره برگزار شده است ، صرفا در این مکان نبوده و شهرهای قهدریجان ، پیربکران ، ایمانشهر ، کلیشاد و سودرجان ، بهاران، و شهر ابریشم نیز در شهر های خود میزبان بوده و یا خواهند بود . 

 اما این فعالیت ها مطالبی نبود که ما در کنگره ای که در سطح ملی در حال برگزاری است به دنبال آن باشیم . حقیقتا فعالیت های اجرایی این کنگره بسیار خوب است اما فعالیت های فرهنگی این کنگره برایمان اهمیت بیشتری دارد به همین دلیل به صحبت با افراد مطلع  در این زمینه پرداختیم . این کنگره فعالیت های بسیار خوبی در زمینه جمع آوری اطلاعات شهدا ، رزمندگان و آزادگان داشته است که به اختصار بیان میگردد . 

-جمع آوری بیش از ۵۳۰۰۰ عکس و اسناد مربوط به شهدا و رزمندگان دفاع مقدس 

-ثبت و کدگذاری تمامی عکس ها و اسناد و طبقه بندی آنها در سیستم های رایانه ای 

-جمع آوری بیش از ۹۰۰ وصیت‌نامه از شهدای شهرستان فلاورجان 

-ثبت حدود ۴۰۰۰ ساعت مصاحبه با خانواده شهدا و رزمندگان دفاع مقدس 

-تشکیل ۲۰ دفتر در کل شهرستان فلاورجان جهت جمع آوری اطلاعات و ثبت تاریخ شفاهی 

-برگزاری ۳۰ جلسه برنامه شهید آبروی محله در سطح شهرستان فلاورجان و پخش از سیمای استان 

-رونمایی از دوجلد کتاب با عناوین بوسه آخر (سردار شهید محمدعلی رضائی) و میقات تا میعاد  (سردار شهید عبداله جمالی)

-بیش از ۱۷ جلد کتاب نیز در مراحل پایانی جهت چاپ و انتشار می باشد 

تمامی این فعالیت ها همزمان با جلسات هم اندیشی متعدد با کارشناسان و اساتید شهرستان ، استان و کشور بوده است که فقط بخشی از فعالیت اعضای این کنگره است . 

در خصوص هزینه های این کنگره نیز باید بیان شود که این مجموعه عظیم ، با همت جمعی از رزمندگان دفاع مقدس که با صرف وقت ، هزینه شخصی شکل گرفته که اکثر ادارات ، کارخانجات ، اتحادیه ها ، فرمانداری ، شهرداری ، بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس ، بنیاد شهید و امور ایثارگران و … حمایت شده است که در این میان نقش یگان های نظامی و انتظامی خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بی بدیل بوده است. 

با توجه به کارهای خوب صورت گرفته این کنگره به سراغ فعالیتهای این مجموعه در فضای مجازی رفتیم که متاسفانه مانند اکثر برنامه های اینچنین در سایر نقاط ، دارای ضعف هستند . این کنگره علاوه برداشتن چند کانال اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی مختلف دارای سایتی به آدرس www.khatshekanan1400.ir نیز می باشد که انتظار داشتیم به جز انتشار اخبار ، صفحات و بخش های مختلف آن نیز مطالب بیشتری داشته باشد  یا حداقل کامل می شد ، اما با توجه به صحبت های مسئولان که معتقد هستند این اجلاسیه ابتدای کار این پروژه عظیم است، امیدواریم که این نقص ها برطرف گردد.

شهرستان فلاورجان دارای ۱۴۵۵ شهید ، ۱۳۰۰۰نفر رزمنده ، ۱۸۶ آزاده و ۲۵۰۰ جانباز سرافراز می باشد که کنگره شهدای خط شکن اقدام به جمع آوری اطلاعات کلیه شهدا و رزمندگان نموده است که شایسته تقدیر است .

0 Replies to “نشست خبری محمد معطری رئیس بنیاد شهیدوامور ایثارگران شهرستان فلاورجان با اصحاب رسانه”